Projektowanie konstrukcji żelbetowych oraz analiza konstrukcji budowlanych przy pomocy jednego systemu jest możliwa. Nowoczesne, kompleksowe narzędzia dla specjalistów są tzw. kombajnami, pozwalającymi na obsługę wielu etapów prac. Systemy często podzielone są na poszczególne moduły, odpowiedzialne za konkretne działania.
BIM w budownictwie wniósł wraz z pojawieniem się wiele możliwości. Współpraca pomiędzy zespołami nie była nigdy wcześniej tak płynna. Dzięki zaawansowanym narzędziom ryzyko błędów zostało zminimalizowane do minimum, a projektowanie konstrukcji żelbetowych jest znacznie prostsze i efektywniejsze.
Analiza konstrukcji budowlanych to istotny etap, pozwalający przewidzieć ewentualne zdarzenia, a także odpowiedzieć na wiele pytań związanych z projektem. To m.in. na jej podstawie wdrażane są ewentualne poprawki. Dzięki wykorzystaniu BIM w budownictwie, wszelkie edycje są łatwe do zastosowania, praktycznie na każdym etapie.
W przypadku klasycznego projektowania, wszystkie zmiany projektowe były pracochłonne i długotrwałe. Nie dawały także dostępu do tak wielu informacji o modelowanym obiekcie budowlanym. Projektowanie 3D BIM, które uzupełnia analiza konstrukcji budowlanych to zupełnie inna jakość codziennej pracy wielu konstruktorów.
Ogromne znaczenie na tej płaszczyźnie ma także automatyzacja. Synchronizacja projektów z innymi użytkownikami w obrębie jednego systemu również podnosi jakość i komfort pracy (jak i współpracy). Narzędzia BIM ułatwiają także śledzenie bieżących zmian dokonanych w obrębie dokumentu. To wszystko wpływa na szybszy czas reakcji, a także efektywniejszą realizację kompletnego projektu.
Usprawnienie procesu tworzenia konstrukcji stalowych i żelbetowych w technologii BIM jest wykorzystywane przez tysiące inżynierów i ekspertów CAD na całym świecie. Stawiają oni na zaawansowane, rewolucyjne narzędzia do tworzenia modeli, wykonywania analiz oraz szybkiego i precyzyjnego projektowania budynków.
Więcej informacji na https://www.protabim.pl/